AKTUALNOŚCI

Szanowni Państwo,
Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach projektu „PRZEŻYJ, DOTKNIJ, POCZUJ”. Projekt dofinansowane jest ze środków krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (P FIO).
Projekt „PRZEŻYJ, DOTKNIJ, POCZUJ” trwa sześć miesięcy (od 01 czerwca 2015 do 30 listopada 2015).

Dlaczego?
W powiecie golubsko-dobrzyńskim od kilku lat obserwujemy potrzebę stworzenia ciekawych propozycji spędzania czasu wolnego dla mieszkańców i turystów.
Celem głównym projektu jest podniesienie atrakcyjności turystycznej powiatu golubsko-dobrzyńskiego i wyróżnienie się na tle innych poprzez stworzenie na terenie powiatu innowacyjnych produktów turystycznych.

Jak?
W ramach projektu zostaną zorganizowane m.in. takie działania jak:

  • Szkolenie „Questing - turystyka z zagadkami” - (16 godz. szkolenie);
    Questing polega na tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować, rozwiązując zagadki zawarte w wierszowanych wskazówkach. Questy, nazywane też wędrówkami odkrywców, są atrakcyjną formą zwiedzania ciekawych i mniej, z pozoru, ciekawych miejsc i mogą stanowić doskonałe uzupełnienie znakowanych szlaków i tras.
  • Szkolenie „Geocaching - poszukiwanie skarbów”-  3 szkolenia dla 16 osób każde.;
    Geocaching jest zabawą w poszukiwanie (ukrytych przez jej innych uczestników) skarbów za pomocą odbiornika GPS. Zadaniem graczy jest odnalezienie ukrytego gdzieś w terenie specjalnego pojemnika (tzw. „geocache”) korzystając ze współrzędnych geograficznych jego lokalizacji, a następnie odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej.
  • Warsztaty  „POWIAT NA WEEKEND” wspólnie wypracują proponowane trasy rowerowe które warto opisać;
  • FESTIWAL ŚW. JAKUBA- jednodniowe wydarzenie zawierające różnorodne działania łączące sport z kulturą.

Dla kogo?
Do udziału w projekcie zapraszamy osoby w wieku 16-65 lat  aktywnie działające na rzecz rozwoju swojego środowiska, zamieszkałe na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, do projektu zakwalifikowane zostaną te osoby, które pomyślnie przejdą proces rekrutacji.

Jak się zgłosić?
Aby zgłosić chęć uczestnictwa w projekcie, należy wypełnić formularz i wysłać go na adres mailowy  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wszystkie szczegółowe informacje o projekcie znaleźć można na stronie: www.gdot.pl oraz na profilu facebookowym  Golubsko-Dobrzyńskiej Organizacji Turystycznej

Zajęcia odbywają się na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego,
Partnerem projektu jest Gmina Ciechocin.

Więcej informacji można uzyskać:
mailowo:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript."> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: tel. kom 600 453 182
na stronie internetowej www.gdot.pl

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń!