AKTUALNOŚCI

 

Przez dwa dni (19-20 czerwca br.) grupa osób z tereny powiatu golubsko-dobrzyńskiego ciężko pracowała nad stworzeniem drugiego questu w tym terenie. Szkolenie prowadzili  Barbara Kazior i Krzysztof Florys z Fundacji MiLa.

Pierwszym etap szkolenia polegał na wprowadzeniu przybyłych w zagadnienia metodologii tworzenia questu. Przyjazna atmosfera panująca na zajęciach zintegrowała uczestników i pozwoliła wyłowić interesujące miejsca, skarby historii znajdujące się na obszarze, gdzie tworzony miał być quest. Po zapoznaniu się z tematyką szkolenia wszyscy uczestnicy spotkania łącznie z prowadzącymi ruszyli w teren by wyznaczyć szlak questu i zbadać obszar. Po wędrówce i wspólnym posiłku omówione zostały spostrzeżenia uczestników i nakreślone wskazówki poruszania się po szlaku.
Drugi etap szkolenia obejmowało prace nad szkicem mapki i elementami charakterystycznymi dla obszaru oraz prace nad wskazówkami odnośnie sposobu poruszania się i poznawania historii szlaku. Po przeanalizowaniu zebranych danych grupa śmiałków ponownie ruszyła w teren by opracować wierszowane wskazówki oraz szkice terenu. Po przybyciu do sali szkoleniowej przyszedł czas na łączenie powstałych podczas wyprawy wierszy w jedną całość tworząc wstępny zarys Questu. Pod koniec spotkania osoby biorące udział w dwudniowych zajęciach tworzyli pieczęć stanowiącą element skarbu, pracowali nad redagowaniem tekstu ulotki oraz tytułu questu.
W zajęciach szkoleniowych wzięło udział 8 osób.
Quest jest wspaniałą propozycją na aktywne i ciekawe spędzanie czasu wolnego.

 

Szkolenie zrealizowane było w ramach projektu: „Razem łatwiej: sieciowanie organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim”.