ZOBACZ PRZEŻYJ POCZUJ

Na trasie są pola, lasy, łąki oraz miasta. Po drodze mija się wiele ciekawych miejscowości, które z pewnością zadowolą tych, którzy stawiają na na poznawanie zabytków. Spływ Drwęcą to przede wszystkim jednak kontakt z przyrodą tą nieożywioną ale i również ożywioną. Drwęcę polubiły niezwykle bobry, których ślady pracy bez problemu dostrzeże każdy turysta.

ODCINKI SZLAKU W NASZYM REGIONIE:

Most w Pustej Dąbrówce (68 kilometr szlaku) – Most niedaleko w Bobrowiskach (55 kilometr szlaku) 13 km

Na tym odcinku szlaku las towarzyszy rzece prawie bez przerwy. Tylko od czasu do czasu brzegi stają się bardziej świetliste gdy porastają je łąki. Mija się ujście niewielkiego dopływu Drwęcy zwanego Kujawką. Dalej można zauważyć drogę dochodzącą do rzeki w miejscu, w którym znajdował się kiedyś most. Skarpy robią się strome. Na około kilometrowym odcinku przepływa się przez niezalesione tereny mijając wieś Smólniki. Po kilkuset metrach po wpłynięciu do lasu osiąga się cel podróży drewniany most i znajdujące się tuż przed nim pole biwakowe z miejscem na ognisko.

Most w Bobrowiskach (55 kilometr szlaku) – Golub-Dobrzyń Przytań Zacisze (45 kilometr szlaku) 10 km

Początkowo płynie się głównie w otoczeniu lasów. Rzeka płynie leniwie.  Po minięciu ujścia Strugi prawy brzeg rzeki zmienia się z leśnego w polny z zabudowaniami wsi Handlowy Młyn. Dalej pojawia się sylwetka Zamku Golubskiego oraz wieża kościoła. Tuż przed pierwszym mostem jest Przystań Zacisze z polem biwakowym i knajpką.

Golub-Dobrzyń Przystań Zacisze (45 kilometr szlaku) - Osada Karbówko (30 kilometr szlaku) (bądź też dalej do mostu w Ciechocinie – 27 km szlaku)   15 km-18 km

Pod mostem rzeka płynie szybko. Na prawym brzegu można podziwiać jeszcze przez jakiś czas sylwetkę Zamku Golubskiego. Z lewej stromy mija się ujście Ruźca. Rzeka zaczyna mocno meandrować wśród łąk. Z wody wystają dość często przeszkody. Dalej rzeka prostuje swój bieg i wpływa ona do lasu. Brzegi stają się wysokie i strome porośnięte sosnami. Rzeka tutaj przybiera kształt dużych zakoli, po pokonaniu których wypływa się z lasu by ujrzeć na prawym brzegu Osadę Karbówek. Za osadą rzeka płynie wśród łąk i pól.

GDZIE WYPOŻYCZYĆ KAJAKI:

Osada Karbówko
87-408 Ciechocin, Elgiszewo 37
tel. 56 683 96 01, kom.  603 382 469
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.osadakarbowko.pl/

Przystań Zacisze
ul. Zamurna 2
87-400 Golub-Dobrzyń
tel. 56 683-52-39, kom. 511 230 599